СТРАХОТНО: България стартира с категорична победа на Евроволей 2021

Топ новина

12574
на 03.09.2021

България започна с категорична победа участието си на Европейския шампионат по волейбол при мъжете. В среща от група "В", игран в чешкия град Острава, "лъвовете" се наложиха с 3:0 (25:22, 25:17, 27:25) над състава на Черна гора за 80 минути.

В първата част играна вървеше равностойно, на българите поведоха с 21:18, за да си осигурят аванс при 25:22.

Вторият гейм премина изцяло под диктовката на България и закономерно се стигна до 25:17 след изключително силна игра на блокада.

В третата част и след паузата от над 10 минути имаше леки колебания при посрещането в българския състав, който успя да приключи двубоя след 27:25 при атака на Тодор Скримов.

В друга среща от групата, играна в петък, Италия не срещна никакви трудности срещу Беларус и победи с 3:0 (25:18, 25:12, 25:15).

В неделя българският отбор ще играе срещу домакина Чехия във втората си среща от Евро 2021.

"Много добър старт за нас, винаги е важно да започнем успешно. Отборната работа е важна за нас. Говорихме си доста за това между отделните геймове", заяви българският национал Алекс Грозданов след края на двубоя, цитиран от Гонг.бг.

САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за последния ден на април: Нова работа за Телеца, Раците да не мърдат много, а Скорпионите да тръгват за чужбина САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за последния ден на април: Нова работа за Телеца, Раците да не мърдат много, а Скорпионите да тръгват за чужбина
СТЕНДЪП КОМЕДИТО НА БОРИСОВ: Нова порция лафове скъса от смях актива (ВИДЕО) СТЕНДЪП КОМЕДИТО НА БОРИСОВ: Нова порция лафове скъса от смях актива (ВИДЕО)