BG EN

Страшна блокада се задава в понеделник в Пловдив

ЧАС ПИК

Страшна блокада се задава в понеделник в Пловдив

8759
на 19.06.2016
Страшна блокада се задава в понеделник в Пловдив
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Шофьори на тирове и превозвачи ще изпълнят заканата си и излизат на протест в Пловдив в понеделник, 20 юни. За това потвърди пред "Трафик Нюз" председателят на Съюза на превозвачите Йордан Арабаджиев.

препоръчано

Причината за недоволството им е такса, която заплащат всеки път на входа на Митница-Пловдив. За да имат достъп до държавното учреждение, тировете и камионите преминават през частен имот и биват таксувани всеки път с 31 лева.

„31 лева за половин час – влизаш от единия край и излизаш от тук. Никъде го няма в Европа това, никъде.”, заяви Илиян Филипов, който е собственик на превозваческа фирма от Пловдив.

Загуби търпят десетки превозвачески фирми. Те са на мнение, че единствено протестни действия биха решили проблема с липсата на свободен достъп до държавната агенция. Протестът на шофьорите ще бъде подкрепен и от Съюза на превозвачите.

„Според нас това е нарушаване на Конституцията и забраняване на достъп до държавно учреждение”, обясни Йордан Арабаджиев.

Собственикът на „Митнически терминал” ЕООД Димитър Георгиев обясни, че таксите ще продължат да бъдат събирани, защото това е предмета на дейност на дружеството – събиране на комисионни и тарифи, складови услуги и стоков контрол.

„Така е структурирано и замислено и изпълнено самото дружество, а това че общината е решила да го продаде, е неин избор. Ако беше държавен мислите ли, че държавата ще вдигне бариерите и няма да събира такси, аз мисля, че такси пак ще се събират.”, заяви Димитър Георгиев.

От Агенция "Митници" вече са предприели действия за разрешаване на проблема. Изготвен е проект за изграждане на нов вход, но се чака одобрение от страна на община Пловдив. Според собственика на Митническия терминал обаче тези действия са незаконни и едно подобно решение би паднало в съда.

Димитър Георгиев каза още, че преди „Митнически терминал” е бил на загуба и е служил за хранилка, като в него са назначавани хора на заплата, без да извършват съществена дейност. Сега фирмата е на печалба.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК