Стяуа (ФКСБ) постигна целта си, другите три отбора също имат шанс

5893
на 03.11.2017

След три победи в първите си три мача, Стяуа направи равенство 1:1 у дома с Апоел (Беер Шева), но и този резултат бе напълно достатъчен на румънския гранд, за да му осигури място във фазата на директните елиминации в Лига Европа. “Стелистите” събраха 10 точки, а Апоел е с 4 и няма как да ги измести.

В същото време Виктория (Пилзен) се наложи над Лугано с убедителното 4:1 и зае второто място в групата с 6 точки. Въпреки тежката загуба, Лугано също запази шансове да се класира за 1/16-финалите. Швейцарците са последни с 3 точки.

На "Арена Национал" в Букурещ Стяуа създаде няколко добри положения преди почивката, а веднъж защитник на Апоел изчисти топката пред самата голлиния, предава Спортал. В 31-ата минута отбраната на гостите забрави за Флоринел Коман, който изскочи от нищото, финтира вратаря и насочи топката в опразнената врата.

Апоел отвърна на удара само 6 минути по-късно, когато Бен Сахар изпревари защитник на Стяуа и отблизо се разписа за 1:1. През второто полувреме израелците доминираха, но не успяха да стигнат до така необходимия втори гол.

В другия мач от групата Виктория (Пилзен) си отмъсти на Лугано за драматичната загуба с 2:3 в Швейцария. Михаел Кърменчик даде аванс на чехите в 4-ата минута, но в 15-ата Давиде Мариани изравни. Отново Кърменчик направи 2:1 за домакините в 19-ата минута, а в самия край на полувремето Томаш Орава засече с глава центриране от фаул за 3:1.

След почивката Чермак от няколко метра оформи крайния резултат. Победата е втора за Виктория, а в следващия кръг отборът приема Стяуа и може да направи решителна крачка към 1/16-финалите.

Виктория (П) - Стяуа

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците
САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО)