Супер емоции и екшън мачове на "ПИК Мастърс" 2020! Премиерът Борисов и министър Кралев аплодират шампионите на благотворителния турнир (ВИДЕО/СНИМКИ)

40362
на 22.06.2020
Супер емоции и екшън мачове на ПИК Мастърс 2020! Премиерът Борисов и министър Кралев аплодират шампионите на благотворителния турнир (ВИДЕО/СНИМКИ)

Спортен екшън на кортовете и супер емоции на трибуните белязаха шестото издание на благотворителния тенис турнир "ПИК мастърс". Надпреварата по традиция се състоя на кортовете на Националния тенис център, а детската школа на академията получава средствата от входните такси.

Премиерът на България Бойко Борисов поздрави лично финалистите и изгледа напрегнатия мач за първото място заедно с куп зрители на централния корт, сред които и директорът на СДВР старши комисар Георги Хаджиев.

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев бе тазгодишният патрон на събитието, като даде старт на надпреварата в събота и връчи купите на победителите в неделя.

Специален гост на турнира бе и тенис шампионката Изабелла Шиникова, която също връчи награди, както и благотворителните средства на детската школа на НТЦ.

Тандемът, който спечели първо място на "ПИК мастърс" 2020 е Иван Каневчев/Александър Йорданов.

Каневчев и Йорданов (празнуващ своя 21-и рожден ден днес) победиха в драматична финална среща с 2:1 сета и обрат от 3:6 точки в шампионския тайбрек Рангел Марков/Цоло Цветков. Кметът на Банкя Марков и Цветков завършиха на трето място в миналогодишното издание на надпреварата, а сега станаха втори в турнира. Както миналата година, така и тази - Рангел Марков и Цоло Цветков ще дарят своята парична награда от турнира в полза на детско-юношеския спорт в страната.

На трето място в състезанието се класираха Григор Шопов и Веселин Трифонов, които също са сред традиционните шампиони на турнира. Четвърти се подредиха Мартин Томов и Мони Георгиев.

Припомняме, че благотворителния турнир "ПИК Мастърс", както всяка година досега, е в полза на детския тенис. Генерален спонсор на шестото издание е "Ефбет", а спомоществуватели са земеделският фонд "Агрион", болница "Софиямед" и столичният ресторант "Келари".

Призовете на "ПИК Мастърс" 2020 са най-сериозните в аматьорския тенис в страната - парични премии с фонд от 2000 лв. 1000 лв. отиват за двойката шампион, 600 лв. - за второ място, и 400 - за трето.

Всички състезатели показаха в двата дни на турнира висок дух и спортсменство - точно какво им пожела на старта на проявата министърът на младежта и спорта Красен Кралев.

Много емоции на корта предизвикаха мачовете на доайените на "ПИК Мастърс" проф. Огнян Герджиков и доц. Борислав Великов, както и доц. Красимир Ангарски и доц. Коста Денчев, които също получиха специални призове.