ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Френският нападател Килиан Мбапе тренира със съотборниците си от Реал (Мадрид) преди финала за Суперкупата на Испания срещу Барселона, съобщи журналистът Алберто Перейро в социалните мрежи.
Преди няколко дни вестник "Екип" разкри, че Мбапе е получил контузия на коляното и ще отсъства поне три седмици. Поради това той първоначално не пътува до Саудитска Арабия, където се провеждат мачовете за Суперкупата и пропусна полуфинала срещу Атлетико Мадрид (2:1) на 9 януари.
По-късно обаче французинът се завърна в лагера на отбора, а старши треньорът Шаби Алонсо го включи в състава за финала.
27-годишният Мбапе играе за Реал от лятото на 2024 г. До момента той е отбелязал 59 гола в официални мачове, изравнявайки рекорда на клуба за всички времена, държан преди това от португалския нападател Кристиано Роналдо.
Мачът между Реал и Барселона ще се проведе тази вечер. През миналия сезон каталунците победиха "белите" с 5:2 на финала на турнира.


