Суперстарт на волейболните националки на Чалънджъра на Лигата на нациите в Перу

Волейбол

12024
на 21.06.2018

Женският национален отбор по волейбол на България стартира ударно на турнира Чалънджър на Лигата на нациите в Перу.

В първия си мач, който се изигра в Лима, българките победиха тима на Австралия с 3:0 гейма (25:11, 25:16, 25:15) . Двубоят продължи 74 минути.

Най-резултатна за България бе Христина Русева с 13 точки. Гергана Димитрова и Мария Каракашева добавиха по 9. Мира Тодорова и Силвана  Чаушева завършиха с по 8 точки

За Австралия Ребека Рийв реализира 7 точки.

Във втория си мач в групата, на 23 юни България играе с Пуерто Рико.