BG EN

Събарят 200 къщи в Ню Йорк

ХИТ СВЯТ

Събарят 200 къщи в Ню Йорк

6220
на 18.11.2012
Събарят 200 къщи в Ню Йорк
Автор:   Мара Калчева

Ураганът Санди е четвъртото най-опустошително бедствие в САЩ

Властите на Ню Йорк (САЩ) планират да съборят около 200 домове, на които ураганът Санди е нанесъл сериозни щети, съобщава Ройтерс. Преглед на сградите установил, че те могат да представляват опасност за хората. Повечето от къщите се намират в Стейтън Айлънд, Куинс и Бруклин и ще бъдат съборени през следващите седмици и месеци. Ураганът Санди е определян като четвъртото най-опустошително бедствие, връхлитало някога САЩ, като се нарежда след урагана Катрина от 2005 г., терористичните атаки от 11 септември 2001 г. и ураганът Андрю от 1992 г. Жертвите на Санди вече са почти 100 души. Половината от тях са в Ню Йорк, най-вече от Стейтъм айлънд, който беше пометен от висока вълна във вторник. Около 4,5 млн. души продължават да са без електричество. Има сериозен недостиг на гориво. Застрахователите са загубили 20 милиарда долара , а икономическите щети са за над 50 милиарда долара.
препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Журналистът Борис Ангелов с остър коментар за провала в управлението на туризма: Лидерите не се интересуват от този сектор, оставен е на самотек (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Журналистът Борис Ангелов с остър коментар за провала в управлението на туризма: Лидерите не се интересуват от този сектор, оставен е на самотек (ВИДЕО)
ново
Днес: 7
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК