BG EN

Съветът за сигурност на ООН осъди насилието в Мианмар

СВЕТЪТ ДНЕС

Съветът за сигурност на ООН осъди насилието в Мианмар

4710
на 11.03.2021
Съветът за сигурност на ООН осъди насилието в Мианмар
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Съветът за сигурност на ООН осъди насилието на военния режим в Мианмар срещу участниците в протестни акции, съобщава „Интерфакс”.

препоръчано

„Съветът за сигурност решително осъжда насилието срещу мирни демонстранти, в това число и срещу жени, младежи и деца”, се казва в съобщението.

Посочва се още, че генералният секретар на ООН Антониу Гутериш е поискал освобождаването на всички задържани за участие в протестни акции.

Съветът за сигурност на ООН се е обявил и в подкрепа на демократичния преход на властта в Мианмар.

Проектът за изявление е бил подготвен от Великобритания, като от първоначалния текст по настояване на Китай, Русия, Индия и Виетнам са били свалени предупреждения за възможни действия по отношение на военния режим.

Както е известно, на 1 февруари в Мианмар бе извършен държавен преврат от военните. Те обясниха действията си с мащабна фалшификация на провелите се през ноември миналата година избори. Полицията обвини сваленото ръководство на страната в нарушение на закона. В Мианмар бе обявен и режим на извънредно положение за година.

 

Превод и редакция: ПИК

 

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ВСИЧКАТА МАРА ВТАСАЛА: ППДБ бутат България под чадъра на Макрон - ще ни превърнат ли в площадка за разполагане на ядрени сили? (ВИДЕО) ВСИЧКАТА МАРА ВТАСАЛА: ППДБ бутат България под "чадъра" на Макрон - ще ни превърнат ли в площадка за разполагане на ядрени сили? (ВИДЕО)
ново
Днес: 66
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК