BG EN

Съд в Кардиф призна за виновно 17-годишно момче, подготвяло терористичен акт

СВЕТЪТ ДНЕС

Съд в Кардиф призна за виновно 17-годишно момче, подготвяло терористичен акт

4687
на 28.11.2017
Съд в Кардиф призна за виновно 17-годишно момче, подготвяло терористичен акт
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

17-годишно момче бе намерено за виновно за планирането на атентат в Кардиф, съобщава  Daily Mail, цитирани от Фокус.

препоръчано

Вдъхновено от „Ислямска държава“, момчето е възнамерявало да се вреже с автомобил в тълпата по време на концерт на канадския поп певец Джъстин Бийбър в столицата на Уелс.

Полицията е намерила оставено от него „мъченическо писмо“, в което се описва като „боец на „Ислямска държава“.

Според органите на реда, планираното от момчето нападение наподобява атаката пред британския парламент от март, при която микробус прегази няколко пешеходци на лондонския Уестминстърски мост.

Момчето е признало, че притежава нож и чук, и че е написало писмото, но отрича да е възнамерявал да нарани някого.

Присъдата ще бъде произнесена през януари.

 

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 74
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК