Съдия „ослепя” за гол на Кайседо, но ЦСКА е на финал за Купата на България (ВИДЕО)

ВИДЕО

10373
на 22.04.2022

Славия не допусна гол в редовното време, както бе прогнозирал президентът на тима Венци Стефанов, и победи ЦСКА с 2:0 в редовното време на реванша от полуфиналите в турнира за Купата на България. ЦСКА обаче ще играе на финала въпреки съдийските отсъждания и последвалите дузпи в мача.

Леден душ обля „червените” и феновете им на стадион "Българска армия" още в 9-тата минута на срещата, след като Радослав Кирилов подаде към Тони Тасев и той откри резултата в полза на „белите”. Само четири минути по-късно Славия заличи напълно изоставането си от първия мач (0:2), след като Иван Минчев вкара гол, изненадвайки излезлия вратар на домакините Димитър Евтимов.

В 15-ата минута ЦСКА успя да вкара гол, но не на такова мнение бе главният съдия Волен Чинков. След пробив по десния фланг на Тибо Вион последва центриране към далечната греда, където Жорди Кайседо засече с глава топката в посока към вратата на Славия. Вратарят Светослав Вуцов опита да изчисти, а „армейците” претендираха, че топката е преминала голлинията с целия си обем. Голът обаче бе отменен. До края на полувремето отново Минчев изтормози защитата на ЦСКА, но този път след опасен корнер вратарят Димитър Евтимов изби от голлинията.

В 89-ата минута Карло Мухар можеше да класира ЦСКА на финала, но не успя да вкара с глава, необезспокояван пред вратата на Вуцов, като изпрати топката в аут.
Така двата тима стигнаха до продължения, в които не се случи нищо, застрашаващо двете врати, и логично се стигна до изпълнение на дузпи. В 120-ата минута Йоан Баи повтори нарушението на Кайседо срещу Георги Петков от мача в шампионата преди месец - този път срещу Вуцов, който изглежда, че си глътна езика според реакцията на съотборниците му. В крайна сметка вратарят стана, засмя се, Георги Петков отиде лично да го подкрепи, а линейка откара Баи. Забавянето от 8 минути доведе до изнервяне на двата щаба и на феновете по трибуните.

Преди дузпите лидерът на „белите” Петков надъха съотборниците си, докато наставникът на ЦСКА Алън Пардю избираше кои ще са изпълнителите за „армейците”.
В крайна сметка при 11-метровите наказателни удари Греъм Кери, Карло Мухар, Амос Юга, Томас Лам, Жорди Кайседо и Асен Дончев бяха точни за ЦСКА, а Георги Вълчев, Димитър Стоянов, Людовик Суарес, Марин Петков, Венцислав Керчев и Кристиан Добрев – за „Славия”.  Мено Кох обаче би в трибуните, а вратарят на ЦСКА Димитър Евтимов успя да спаси удара на Никита Николаевич. При последвалите последни изпълнения Мазику бе точен за „армейците”, а Евтимов стана герой за ЦСКА, отразявайки последния 11-метров наказателен удар на „белите”.

На финала съперник на „червените” ще е Левски или Лудогорец, които играят тази вечер от 19 часа втория мач помежду си, а след първата среща „сините” водят с 3:2.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво я очаква всяка зодия в празничния ден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво я очаква всяка зодия в празничния ден