BG EN

Съдът върна делото срещу Йоско Костинбродския на прокуратурата

ЧАС ПИК

Съдът върна делото срещу Йоско Костинбродския на прокуратурата

4724
на 20.01.2014
Съдът върна делото срещу Йоско Костинбродския на прокуратурата
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Спецсъдът изненадващо прекрати и върна на прокуратурата едно от знаковите дела срещу Йосиф Йосифов-Костинбродския, който бе обвинен като бос на група за дрога, пише 24 часа.

препоръчано

Така разследването, което върви с години и заради което сливнишкият бос бе издирван с Интерпол, се връща на старта.

По него подсъдими са още 9 души. Причината за обрата е решение на Върховния касационен съд (ВКС) от 16 януари т.г.

"То се отнася до това, че когато едно дело е от компетентността на спецсъда, разследването трябва да се извърши от спецпрокуратурата", обясни юрист.

В случая разследването е водено от Софийската окръжна прокуратура, тя е изготвила и обвинителния акт.


Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Един милион унгарци на шествие в подкрепа на Орбан навръх националния празник (НА ЖИВО) Един милион унгарци на шествие в подкрепа на Орбан навръх националния празник (НА ЖИВО)
ново
Днес: 73
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК