BG EN

СЪДЪТ ОТСЪДИ! 2700 лева за обида във Фейсбук

Темида

СЪДЪТ ОТСЪДИ! 2700 лева за обида във Фейсбук

7791
на 09.07.2018
СЪДЪТ ОТСЪДИ! 2700 лева за обида във Фейсбук
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Над 2700 лв. ще струва на жена от Разград обида, написана в социалната мрежа, съобщават от съда. Публично засегнатата е завела иск за обида и клевета и е поискала обезщетение. Районният съд е признал С.П. за виновна за разпространените унизителни твърдения, с които била нанесена обида.

Освободил я е от наказателна отговорност и е наложил глоба от 1 000 лв. Частично е признат искът за неимуществени вреди, като съдът е постановил тя да плати 800 лв. от претендираните 3 000 лв.

Осъдената трябва да поеме разноските по делото на опонентката си в размер на 812 лв., както и съдебни такси и разходи за още 150 лв.

Това е поредното дело, в което засегнати от думи в социална мрежа, търсят възмездие за уронения авторитет и накърнената чест от безотговорни квалификации, пускани в мрежата, където хората си мислят, че може да обиждат безнаказано.

Присъдата по казуса не е окончателна и подлежи на обжалване пред Окръжния съд в Разград, уточняват от в. "Труд".

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
НАГЛОСТ! Андрей Янкулов се прави на ударен за разходките на Емил Дечев с Теди Еврото. Любима негова репортерка си изпусна грозно нервите в Министерски съвет (ВИДЕО) НАГЛОСТ! Андрей Янкулов се прави на ударен за разходките на Емил Дечев с Теди Еврото. Любима негова репортерка си изпусна грозно нервите в Министерски съвет (ВИДЕО)
ново
Днес: 72
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК