BG EN

Съдът спря референдума за завода за барут в Карлово

Темида

Съдът спря референдума за завода за барут в Карлово

6852
преди 1 часа
Съдът спря референдума за завода за барут в Карлово
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Административният съд в Пловдив спря предварителното изпълнение на решението на Общинския съвет в Карлово на 28 юни т. г. да се проведе референдум за завода за барут.

препоръчано

Карлово да не променя предназначението на имоти от устройствения план с цел изграждане на производствени мощности за боеприпаси и барут, да не бъде изградена производствена база за боеприпаси и взривни вещества, свързана с инвестиционно предложение на предприятия „Rheinmetall AG" и ВМЗ, и подкрепяте ли да бъде забранен строежът на такъв завод?

В това дело съдът не е разгледал по същество въпроса със законосъобразността на решението на местния парламент в Карлово.

Има съмнения, че то не е издържано, защото имотът, за който става дума, и инвестиционното намерение са на държавата, а не на Община Карлово, но те ще бъдат разгледани отделно. На този етап съдът е спрял само предварителното изпълнение с мотива, че то би могло да доведе до трудно поправими вреди и до разходване на значителен публичен ресурс, в случай че впоследствие решението бъде отменено или обявено за нищожно. 

Референдумът би струвал 244 550 евро от бюджета на Община Карлово.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Атидже Алиева-Вели към министър Шишков: Хората, бизнесът и гостите на Борино, Доспат и Девин очакват ремонт на третокласния път от Гоце Делчев до Смолян (ВИДЕО) Атидже Алиева-Вели към министър Шишков: Хората, бизнесът и гостите на Борино, Доспат и Девин очакват ремонт на третокласния път от Гоце Делчев до Смолян (ВИДЕО)
ново
Днес: 87
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК