ГОРЕЩО
Локомотив София може да отмъкне нещо от Левски
ГОРЕЩА ТЕМА! Експерт разкрива истината за цените на горивата: В Европа растат и ще продължат да растат
СЛЪНЦЕТО пробива облаците, но дъжд с гръмотевици следобед не е изключен над планините, а и над морето (КАРТИ)
ОСТРИ РЕАКЦИИ: Не е нормално всички да борим комплексите си с ботокс като Константин Проданов и да се мислим за големи красавци
Тежко му на Радев с такава улична банда
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Днес, когато се навършват 400 години от смъртта на Шекспир, във Великобритания ще бъде пуснато мобилно приложение, което ще направи творбите на великия автор още по-достъпни, съобщава AFP, цитирана от "Фокус".
Актьорът Иън Маккелън и режисьорът Ричард Лонкрейн стоят зад проекта, в рамките на който ще бъдат пуснати 37 приложения, колкото са и пиесите на Шекспир. За премиерата на проекта е избрана „Бурята“ – последната пиеса на автора, която обаче е публикувана на първо място в „Първото фолио“ - компилация с негови творби, издадена седем години след смъртта му през 1623 година.
препоръчано
Куриоз! Шекспир по-популярен в чужбина, отколкото у дома
7048
на 20.04.2016


