BG EN

Съкратените миньори от рудник „Черно море” отново на протест

Региони

Съкратените миньори от рудник „Черно море” отново на протест

10921
на 21.04.2016
Съкратените миньори от рудник „Черно море” отново на протест
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Съкратени миньори пропътуваха стотици километри до Бургас, за да се включат в импровизирания протест и да попитат кога ще си получат парите.

препоръчано

 

Работниците са обидени, че до момента, въпреки изпратеното от тях отворено писмо до премиера, председателя на Народното събрание и министри, отговор няма. 

 

За кратко недоволните работници блокираха портала на рудника. Все пак той бе освободен при появата на изпълнителния директор. 

 

Въпреки че от министерството заявиха, че ще търсят нов концесионер, такъв не се е появил”, обясни Русомир Калоянчев.

Директорът обеща на съкратените работници февруарски заплати евентуално другата седмица. 

Миньорите обмислят и гражданско неподчинение. Те са категорични, че докато не получат средствата си, всяка сутрин ще идват на бариерата пред рудника, за да напомнят за себе си.

 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV: Борисов с ПЪРВИ ДУМИ след преизбирането си: ГЕРБ е най-стабилната европейска партия, не знам откога е лошо да подпишеш с президента на САЩ (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV: Борисов с ПЪРВИ ДУМИ след преизбирането си: ГЕРБ е най-стабилната европейска партия, не знам откога е лошо да подпишеш с президента на САЩ (ВИДЕО)
ново
Днес: 41
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК