BG EN

Сърбия започва да раздава ваучери за туризъм - България се мотае

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Сърбия започва да раздава ваучери за туризъм - България се мотае

26499
на 12.05.2020
Сърбия започва да раздава ваучери за туризъм - България се мотае
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

От сряда в Сърбия започват да раздават ваучери за почивка в страната, съобщава белградската агенция Бета.

препоръчано

Министърът на търговията, туризма и телекомуникациите Расим Ляич обяви, че от сряда, 13 май, започва раздаване на ваучери за субсидиране на пътувания в страната. Ще бъдат раздадени нови 400 000 ваучери на стойност 5000 динара /около 42 евро/ , които ще получат студенти, пенсионери и хора, чиято заплата не надвишава 70 000 динара /около 590 евро/, съобщава БТА.

Представяйки кампанията на Туристическата организация на Сърбия /ТОС/ "Избери своето приключение, виж Сърбия", Ляич заяви, че новото е, че ваучерите ще могат да се ползват и в Белград или Нови Сад. Ляич каза, че тази година вече са раздадени 160 000 ваучери, които се приемат от 1500 ресторантьори и хотелиери.

Студентите няма да могат да ползват ваучерите там, където учат или живеят, за да се избегнат злоупотреби и да се подтикнат студентите да пътуват из Сърбия. Ляич очени, че по този начин поне частично ще бъдат намалени щетите за местния туризъм заради по-малкия брой международни пътувания, което е последица от епидемията от коронавирус.

България засега се мотае с подобна мярка. От ВМРО също предложиха ваучери по 100 лв. за работещи и учащи. Народното събрание обаче все още не е гледала мярката.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с екшън прогноза: Европа се самоунищожава, Урсула се е развела с действителността. Съветът за мир е алтарнатива на импотентното ООН, в него скоро ще са и Путин, и Си Дзинпин, те са се разбрали с Тръмп за края на войната в Близкия изток (ОБНОВЕНА) ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с екшън прогноза: Европа се самоунищожава, Урсула се е развела с действителността. Съветът за мир е алтарнатива на импотентното ООН, в него скоро ще са и Путин, и Си Дзинпин, те са се разбрали с Тръмп за края на войната в Близкия изток (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 111
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК