ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
След въвеждането на новите правила по т.нар. "Балкански маршрут" в началото на седмицата в Сърбия са пристигнали общо 4258 мигранти. Това каза сръбският министър на труда и социалната политика Александър Вулин и поясни, че "това е значително по-малко в сравнение с предишния период".
"Ние трябва да водим сметка в страната да не влизат повече от 500 души. Днес очакваме да пристигне влак с мигранти. Всеки пристигнал на наша територия получава необходимите грижи и храна", каза още той пред РТС. Според него "трудно е да се очаква мигрантите да променят маршрутът си, първо поради географията и втора поради тяхната дестинация".
"Не вярвам нелегалните мигранти да започнат да използват Албания. Мисля, че те ще продължат да използват западнобалканския маршрут", подчерта сръбският министър. "Имаме готовност да защитим територията си, ако това нещо се наложи. Както всички съседни държави, така и ние, включихме армията за защита на границите ни", поясни Вулин и добави: Някои неща не зависят от Сърбия. "На този етап ние не знаем как ще се държи Македония, дали Гърция ще може да контролира голямата мигрантска вълна, дали ще има истински мир в Сирия, а не само примирие", каза в заключение сръбският министър.


