BG EN

Съюзът на артистите предоставя сградата си за изработването на новия Изборен кодекс

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Съюзът на артистите предоставя сградата си за изработването на новия Изборен кодекс

5173
на 26.06.2013
 Съюзът на артистите предоставя сградата си за изработването на новия Изборен кодекс
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Христо Мутафчиев, председател на Съюза на артистите, заяви в студиото на „Тази сутрин”, че може да даде място в сградата на Съюза, където протестиращите да работят по новия изборен кодекс. По думите му много от недоволните са юристи и адвокати и могат да изготвят и обсъдят промените, а след това да ги занесат "на 30 крачки" до Парламента.

Мутафчиев призова за смяна на статуквото в цялото Народно събрание и Мая Манолова от левицата да спре да се занимава с „тоя Изборен кодекс”.

Музикантът Васил Гюров изрази позицията, че основен проблем в нормативния акт е, че в Народното събрание влизат все едни и същи хора и затова е нужно понижаване на 4-процентната бариера за влизане в управлението до 1%.

Мутафчиев пък предложи идеята 5 депутата да работят в парламента под натиска на народа, както и по-популярните мерки гласуването да бъде задължително и да се въведе образователен ценз, за да ограничи купуването на гласове в махалите. Гюров от своя страна даде срок до есента – септември или октомври, когато властта да е готова с мерките и да не мислят, че този път могат „да ни подхлъзнат с вкарване на НПО-та, които са техни разработки”.

Димитър Коцев–Шошо, писател и режисьор, обясни, че въпросът дали при нов вот се върне ГЕРБ на власт измества конкретния проблем. Според него проблемът сега е в този кабинет и добави, че високоморалният човек подава оставка и носи отговорността. „ Другото са коридорни игри.” „Както във всяка партия има боклуци, така има и почтени хора. Искам да подчертая, че се спекулира с това, че само в София се протестира”, уточни Васил Гюров.

Музикантите поканиха всички хора на изкуството днес в 19 ч. на фонтана пред Президентството и обещаха изненади.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Прокуратурата и МВР пуснаха ШОКИРАЩИ КЛИПОВЕ от охранителни камери - Ивайло Калушев не е убиецът на тримата в хижа Петрохан (ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Прокуратурата и МВР пуснаха ШОКИРАЩИ КЛИПОВЕ от охранителни камери - Ивайло Калушев не е убиецът на тримата в хижа "Петрохан" (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК