BG EN

Тагарев с нов бисер: Много хора в България са загрижени за сигурността на Русия

Политика

Тагарев с нов бисер: Много хора в България са загрижени за сигурността на Русия

10868
на 29.09.2023
Тагарев с нов бисер: Много хора в България са загрижени за сигурността на Русия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В България има много хора, които са загрижени за сигурността на Русия. Това каза министърът на отбраната Тодор Тагарев по повод критиките на секретаря на президента по сигурността Димитър Стоянов за предоставянето на неизправни ракети на Украйна, предаде репортер на Novini.bg.

препоръчано

Аз мисля, че ние трябва преди всичко да бъдем загрижени за нашата собствена сигурност. Като помагаме на Украйна, отчасти ние гарантираме нашата собствена сигурност. В конкретния случай помагаме на Украйна да се защити от убийства на цивилни граждани и разрушаване на цивилна инфраструктура от Русия, която непрекъснато използва дронове, балистични и крилати ракети, всичко, с което разполага, за да атакува и да убива цивилни. Мисля, че дори минимално да помогнем на Украйна, това си струва, заяви Тагарев.

Попитан мислим за заместваща платформа на съветските ракети, военният министър коментира: "Да, има такива проекти, но те са доста скъпи и при прегледа на програмата за инвестиции ще видим как ще ги разположим във времето. Потребностите наистина са много големи, а средствата, въпреки значителното им увеличение, не стигат за рязка модернизация, която да компенсира 30-годишно неглижиране на отбраната".

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК