ТАЙНИТЕ ПАДНАХА: Ето какво се случва преди и след всеки концерт на Лили
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
През следващото лято Лили Иванова има пет специални концерта в четири големи градове на България. Примата на българската сцена и екипът й ще се фокусират върху по-грандиозни и запомнящи се събития. Такъв обещава да бъде и предстоящият спектакъл в София на 2-ри септември пред храм-паметник "Александър Невски"
Организацията тече с пълна сила, а изненадите за публиката предстоят. Част от тях бяха разкрити за първи път пред Нова тв.
Репортажният екип на телевизията разкри и какъв е ритуалът, който музикантите на Лили наричат "зареждането" преди всеки концерт.
"Всички се събират, заедно с нея зад кулисите на едно определено място и тя пипа всеки по рамото за късмет и го пръска със своя парфюм, който носи в ръка. Тя до излизането на сцената носи парфюм, не е тайна нейната страст към модата, към парфюмите. Винаги когато тръгнем дамската й чанта тежи изключително много, защото има поне пет парфюма вътре. И музикантите приемат това много лично от нея като момент", разкрива PR и организаторът на концертите на Лили Иванова Николай Недеков.
Дали е в Горна Оряховица или в Париж Лили Иванова не прави компромис с изпълнението си, разказват музикантите. За тях обаче двата концерта в зала Олимпия са били наистина специално преживяване.
След като всички големи зали са покорени по няколко пъти, е време за ново предизвикателство. Концертът в София на 2-ри септември ще е пред храм-паметника "Александър Невски".
"Лили Иванова всъщност не е имала концерт на открито в София от времената, в които е имало летен театър. Това е нейното желание винаги да има някакво предизвикателство - първо пред себе си поставя, пред екипа си, за да бъде интересно за публиката", отбелязва Николай Недеков.
"Ще бъде нещо наистина грандиозно, където освен групата от девет човека, които сме музиканти, ще има голям симфоничен оркестър от над 50 човека плюс хор от дванадесет човека, за да постигнем една страхотна градация за финала на концерта на това емблематично място за България", посочва Ангел Дюлгеров.
"В последните три години ние надградихме формата, с който тя пътува от десетима музиканти на сцената, със симфонични оркестри, работили сме с Националната опера, с Музикалния театър, със Софийската филхармония - всъщност с най-добрите оркестри в страната. И сега решихме, че ще направим един сборен оркестър от 60 души на сцената. 35-40 години назад във времето може би е използвала хор на сцената", признава Николай Недеков.
Екипът на Лили Иванова разкри и голямата изненада, пазена в тайна - завръщането на една емблематична песен. "Става въпрос за "Боянският майстор" и мислим, че пред катедралата "Александър Невски" тя ще прозвучи с оркестър и хор по този магнетичен и много мащабен начин. Това ще бъде за публиката един от основните моменти в този концерт, но не единственият нов момент", разкрива още Недеков.
Зад кулисите екипът споделя още един ритуал между Лили Иванова и музикантите - този път след концерта. "За хората отстрани е странно, но за мен силно респектиращо, че тя винаги ги събира буквално секунди след това и ги пита "Как се справих?", "Добре ли пях?", "Направих ли грешки?", защото това е пеене на живо, техника", признава Николай Недеков.


