ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Световноизвестната тайнствена италианска писателка, криеща истинската си самоличност под псевдонима Елена Феранте, ще издаде нов роман, предаде ДПА, цитирани от БНР.
Агенцията се позовава на информация от издателството ѝ.
Подробности около творбата, която ще излезе на книжния пазар в Италия на 7 ноември, не се разкриват. От краткия откъс, разпространен от издателството, става ясно само, че действието, подобно на предишните книги на Феранте, се развива в Неапол.
Поредицата от четири книги "Неаполитански романи" на загадъчната авторка се превърна в международен бестселър, по който беше адаптирана телевизионна поредица.
Елена Феранте издава първия си роман "Натрапваща любов" през 1992 г. Глобалният й успех обаче идва с поредицата "Неаполитански романи", първата книга от която е публикувана през 2012 г.
В края на 2016 г. италианският разследващ журналист Клаудио Гати заяви, че е разкрил самоличността на Феранте и че зад псевдонима се крие преводачката Анита Рая.


