BG EN

Таксиджиите реват за по-високи тарифи

Икономика

Таксиджиите реват за по-високи тарифи

6608
на 09.01.2020
Таксиджиите реват за по-високи тарифи
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Повишаване на тарифите и законодателни промени искат таксиметрови компании в цялата страна. Те настояват и за обновяване на тарифите, а размерът на първоначалната такса да е три пъти цената за един километър пробег.

препоръчано

Райна Петрова, председател на УС на Националния таксиметров синдикат, заяви пред БНТ, че промяната се налага, защото повече от 8 години доходите на таксиметровите шофьори са стационарни.

"Това не е справедливо. Доходите стоят на едно ниво, а разходите се повишават", категорична бе Петрова.

Намерихме вариант за плавно повишаване на таксите, който предложихме на министъра - става въпрос за повишаване първоначалната такса на такситата, допълни Димитрова. По думите й, така ще се преодолее практиката с отказването на късите курсове от такситата.

В София например, първоначалната такса би била около 2,40 лв., което е изгодно и за двете страни. Ще има и една предвидимост за клиента, а "не когато се качат в таксито да се чудят каква е първоначалната такса".

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с екшън прогноза: Европа се самоунищожава, Урсула се е развела с действителността. Съветът за мир е алтарнатива на импотентното ООН, в него скоро ще са и Путин, и Си Дзинпин, те са се разбрали с Тръмп за края на войната в Близкия изток (ОБНОВЕНА) ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с екшън прогноза: Европа се самоунищожава, Урсула се е развела с действителността. Съветът за мир е алтарнатива на импотентното ООН, в него скоро ще са и Путин, и Си Дзинпин, те са се разбрали с Тръмп за края на войната в Близкия изток (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 115
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК