BG EN

Такситата в Кюстендил поскъпнаха с 30 ст.

Региони

Такситата в Кюстендил поскъпнаха с 30 ст.

5207
на 07.01.2019
Такситата в Кюстендил поскъпнаха с 30 ст.
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

С около 30 стотинки за километър са поскъпнали таксиметровите услуги в Кюстендил, съобщиха от фирми за таксиметров превоз. Решението е на Общинския съвет в Кюстендил, след съгласуване с таксиметровите компании.

препоръчано

Максималните цени за таксиметров превоз на пътници са 1 лев за километър пробег дневна тарифа и 1,20 лева - нощна тарифа. До момента максималните цени през деня са били 0,70 лева, а през нощта - 0,80 лева. Минималните определени цени са 0,70 лева за километър пробег през деня и 0,80 лева за нощната тарифа. До момента цените са били съответно 0,35 лева за дневна тарифа и 0,40 лева за нощна тарифа.

Предложението за поскъпването е направено от самите превозвачи. Община Кюстендил е направила проучване на тарифите в останалите общини на територията на Югозападна България, което е установило, че те са близки или аналогични с предложените за Кюстендил. Максималният брой таксиметрови автомобили, които имат право да работят на територията на община Кюстендил през настоящата година е 500.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Правителството падна. Росен Желязков: Подаваме оставка! ГОРЕЩО В ПИК TV! Правителството падна. Росен Желязков: Подаваме оставка!
ново
Днес: 54
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК