BG EN

Татяна Дончева остро: Външни фактори ни притискат за правителство под чатал за Украйна в НАТО

ГОРЕЩО
Акценти

Татяна Дончева остро: Външни фактори ни притискат за правителство под чатал за Украйна в НАТО

87927
на 14.10.2022
Татяна Дончева остро: Външни фактори ни притискат за правителство под чатал за Украйна в НАТО
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Външни фактори ни притискат за съставяна на правителство под чатал, което да подкрепи членството на Украйна в НАТО. Така Татяна Дончева, лидер на Движение 21, коментира перспективите за съставяне на редовно правителство пред БНТ. Според нея министър Крум Зарков се стреми да налага надзор над работата на прокуратурата и главния прокурор. Зарков представял като грандиозна революция ограничаването работата на прокуратурата само до наказателни дела. Когато има нормален главен прокурор, той казва, че не може да е лице на партиите и общинските съвети да го бомбардират с материали.

препоръчано

Дончева даде пример, че ние вече сме правили опит да залъжем Европа с фигурата на наблюдаващ прокурор от времето на Симеон Сакскобургготски, но всъщност процесът се е блокирал.  

Важно е кой ще е шеф на КПКОНПИ, но в тази система е нужно озониране и проветряване, за да не е бухалка, както досега. Трябва да се премахнат кадрите на партизански признак, смята Дончева.

Ние сме набалбукали българските закони с антикорупционни текстове, които си противоречат, твърди още Дончева. 

Без евроатлантическа коалиция не може, защото ние вече сме в ЕС и НАТО, но не може това да се свежда до опаковката. Като не може да се направи правителство, не трябва да се прави нещо ерзац. Трябва времето до 19 октомври да се използва за консултации, обясни Дончева.

Тъпотия според Дончева е да се обсъжда дали посланик Елеонора Митрофанова да бъде поканена за откриването на 48-ото Народно събрание. Не бивало да се свежда дебатът дали да се заседава в тази или онази зала и къде дамите да си късат чорапогащниците. В този смисъл новата сграда била по-добра.

Дончева каза, че не може да съществува държавата, ако съдебната система е капсулирана и ВСС не е под контрола на Народното събрание.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Ето го ексклузивния топ хороскоп на Алена за последния ден на май САМО В ПИК: Ето го ексклузивния топ хороскоп на Алена за последния ден на май
ПИК TV x
Проф. Рачев с топ прогноза пред ПИК TV: Джапанките идват на мода! Май си тръгва с порои, юни идва с 30 градуса! (ВИДЕО) Проф. Рачев с топ прогноза пред ПИК TV: Джапанките идват на мода! Май си тръгва с порои, юни идва с 30 градуса! (ВИДЕО)
ново
Днес: 89
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК