BG EN

Тачи: Косовските политици да отговорят на обвиненията във военни престъпления, ако трябва

Европа

Тачи: Косовските политици да отговорят на обвиненията във военни престъпления, ако трябва

3144
на 16.06.2016
Тачи: Косовските политици да отговорят на обвиненията във военни престъпления, ако трябва
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Косовският президент Хашим Тачи призова политиците в страната и съратниците му през войната срещу Сърбия в края на 90-те да се явят пред Специалния съд за военни престъпления на Армията за освобождение на Косово (АОК), ако бъдат обвинени от него.

Припомняме, че 47-годишният Тачи беше политическият лидер на паравоенната групировка през годините на въоръжена борба за независимост на Косово. Сега държавният глава избягва пряк отговор на въпроса какво ще стори, ако на него му бъде повдигнато обвинение, коментира МИА. Тачи заяви, че като политик не иска да предполага нищо и с изявленията си да повлияе на правосъдните процеси.

„Съдът е създаден от косовските институции, по искане на посланиците. Изобщо не е във вреда на Косово, че този съд го има, с цел да хвърли светлина върху всички обвинения”, заяви президентът Тачи и припомни, че специалният съд беше създаден по времето, в което беше премиер на страната.

Тачи коментира и създаването на Общността на сръбските общини в Косово, с което изискване на Брюксел и Белград, и Прищина се ангажираха, предвид европейските амбиции на двете балкански държави. „Това няма да е сдружение, нито неправителствена организация, но в никакъв случай няма да бъде и автономия”, заяви Тачи.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция
ПИК TV x
Георги Харизанов пред ПИК TV: Протестите изненадаха управляващи, опозиция и президент. Бързи избори на хоризонта и позитивни резултати от ТОЛ системата (ВИДЕО) Георги Харизанов пред ПИК TV: Протестите изненадаха управляващи, опозиция и президент. Бързи избори на хоризонта и позитивни резултати от ТОЛ системата (ВИДЕО)
ново
Днес: 60
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК