BG EN

Театрална сензация – поставят „Време разделно” във Военния театър

КУЛТУРА

Театрална сензация – поставят „Време разделно” във Военния театър

7643
на 05.07.2014
Театрална сензация – поставят „Време разделно” във Военния театър
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Сценичната версия на романа на Антон Дончев „Време разделно” ще буни духовете през новия сезон в Театър „Българска армия”. За втори път в историята си трупата ще постави това заглавие в афиша си. Режисьор е Асен Шопов, който реализира и първата постановка от 1973 г. с колосите Наум Шопов и Васил Михайлов. Тогава Шопов заживява с драмата на еничаря Караибрахим, а Михайлов се нагърбва с ролята на антипода му – Манол. Години по-късно Михайлов участва и в едноименния филм на Людмил Стайков, но в ролята на Сюлейман ага.

препоръчано

Актьорът, когото в „Армията” наричат Войводата заради превъплъщението му в Капитан Петко, ще играе и в новата постановка на „Време разделно”. От трупата съобщиха само, че „всички в театъра, без нито едно изключение, ще бъдат мобилизирани” в спектакъла.

Представлението ще вдигне завеса в началото на 2015 г. Книгата излиза преди 50 години и досега има повече от 60 издания.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
БОМБА В ПИК ТV! Бившата жена на Емил Дечев с разтърсващо интервю пред медията ни: Дъщеря ми бе употребена за политически параван. Когато тя е с него, нямам представа къде се намира. Взима й телефона и го изключва. Веднъж ми се обади от Франция (ВИДЕО) БОМБА В ПИК ТV! Бившата жена на Емил Дечев с разтърсващо интервю пред медията ни: Дъщеря ми бе употребена за политически параван. Когато тя е с него, нямам представа къде се намира. Взима й телефона и го изключва. Веднъж ми се обади от Франция (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК