ТЕЖКА ДИАГНОЗА! Соломон Паси: Приеха ни в натовския Шенген, в Лондон приравниха Путин с терорист
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
На срещата на върха в Лондон България беше приета в натовския Шенген, а президентът Путин бе приравнен с терорист. Това каза по Нова телевизия предеседателят на Атлантическия клуб Соломон Паси.
"Руският шпионаж не е случайност, той е глобално и планирано мероприятие. Затова не е странно, че Русия влезе в центъра на вниманието на срещата на върха в Лондон", коментира Паси.
Той каза обаче, че в Лондон се е случило нещо много важно за България. "България влезе в "Клуб 2%". Поканени бяхме на обяд от президента Тръмп като част от държавите, които отделят голяма част от Брутния си вътрешен продукт за превъоръжаване и модернизацията на въоръжените си сили. Това е натовският шенген за България. И трябва да се отдаде дължимото на тези, които направиха сделката за Ф-16", каза Паси.
"Никой не ни пречи да произвеждаме и продаваме оръжие", каза Паси в отговор на забележката на президента Радев, че България може да се окаже в групата от бедни натовски държави, които подхранват икономиката на богатите, като купуват тяхно оръжие.
"Охраната не е да ви се случи нещо добро, а да не ви се случи нещо лошо", каза Паси. Според него Чл.5 продължава да означава, че ако бъде нападната една държава от НАТО, ще се преме, че са нападнати всички държави членки на Алианса.
Паси обясни, че в Лондон се е приело, че най-голямата заплаха за пакта е президентът Путин, който се прирвнява вече на терорист, особено след анексирането на Северна Грузия и на Крим. Затова трябва НАТО да е готово за масирана отбрана от него, но и за разговори, разбира се.
Връщайки се на темата за шпионажа, Паси каза, че в Русия има любов към шпионажа и там това е като пинг-понг. "Трябва Путин да ни е благодарен, защото пропускаме неговите самолети с оръжие за Сърбия. В Ниш, само на няколко км от България, е най-голямата шпионска централа на Русия", каза Паси.
Според него в България още страдаме от политиката на снишаването от времето на Тодор Живков. Затова и прелитали самолетите на Путин и се случвал "Турски поток", който бил голям удар срещу страната ни.
"Категорично е по-добре да се отървем от "Турски поток" , защото той пречи на диверсификацията. Получаваме повече от същото", смята Паси.
Той съобщи още, че в Лондон Китай е определен като предизвикателство особено с развитието на дигиталните си технологии и 5-G мрежата.