BG EN

ТЕЖКА ПРОГНОЗА: Първан Симеонов с горещ коментар за европейските избори - кои коалиции ще са успешни и накъде духа вятърът в Европа

Европа

ТЕЖКА ПРОГНОЗА: Първан Симеонов с горещ коментар за европейските избори - кои коалиции ще са успешни и накъде духа вятърът в Европа

45558
на 28.01.2019
ТЕЖКА ПРОГНОЗА: Първан Симеонов с горещ коментар за европейските избори - кои коалиции ще са успешни и накъде духа вятърът в Европа
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Обединението на малките партии няма задължително да им даде сила за евроизборите, но може да им помогне да прескочат бариерата, прогнозира политологът Първан Симеонов. Той направи и уточнението, че ако са механични, безпринципни или отчаяни, подобни обединения не биха им донесли позитиви.

препоръчано

"Един от въпросите е, от една страна по-тясното понятие за десница – ДСБ, „Да, България“ и "Зелените“, и от друга – по-широкото схващане за десница – СДС, "Движение България на гражданите“ (ДБГ), БЗНС и т.н. – ще се обединят ли или пак няма? Защото ако се обединят, имат шанс да прескочат бариерата. Пред бившия Реформаторски блок (СДС, земеделското движение и ДБГ) седят няколко важни проблем, които бих обобщил така – накъде ще се опитат да поемат: към либералното или към консервативното", анализира Симеонов.

По думите му, в България има две течения – консервативно и либерално. Първото било по-успешно и популярното на Запад, докато второто било по-ярко.

Политологът каза още, че предстоящите евроизбори ще са първият голям тест за ДПС – дали ще възстановят позициите си след появилите се индикации, че са преодолели кризата и са повалили конкурентите в собствената си ниша.

"Евровотът ще е тест и за това колко обединени ще са патриотите, уточни политологът и добави, че не много популярните европейски избори ще са някаква форма на вот на доверие към правителството", уточни още той пред "Фокус".

Симеонов прогнозира, че консерваторите ще са по-успешни на това гласуване, тъй като според него вятърът в Западна Европа духа в консервативна посока.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК