Тежко поражение за Арсенал

6616
на 14.12.2016

Евертън се наложи над Арсенал с 2:1 в двубой от междинния 16-и кръг на Премиършип. Срещата се игра на стадион "Гудисън Парк" в Ливърпул пред близо 40 000 зрители. "Топчиите" поведоха в 20-ата минута, когато Алексис Санчес стреля от пряк свободен удар, топката се отклони от крака на Ашли Уилямс и влетя във вратата на Маартен Стекеленбург. В края на първото полувреме Шеймъс Коулмън с глава възстанови равенството, а четири минути преди края на редовното време Ашли Уилямс също с глава направи безпомощен Петер Чех за втори път в срещата.

Така Арсенал пропусна шанса да настигне Челси, който е лидер с три точки повече от "артилеристите". Тимът на Антонио Конте може да увеличи преднината си при успех днес срещу последния в класирането Съндърланд. В другия двубой от 16-и кръг във вторник Борнемут победи шампиона Лестър с 1:0. Халфът на "черешките" Марк Пю вкара единственото попадение в срещата в 34-ата минута.

Поражението е тежко за "топяиите" и поражда дискусии дали Арсенал има сили да се пребори за титлата в Англия?

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците
САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО)