Тежък първи съперник за Гришо в Индиън Уелс

12231
на 09.03.2018

Фернандо Вердаско преодоля Гуидо Пея с 6:2, 1:6, 6:2 в откриващия кръг в Индиън Уелс и ще играе с Григор Димитров. 34-годишният испанец има една победа и две загуби в досегашните си сблъсъци с първата ни ракета, но и трите им мача са били трисетови.

39-ият в света поведе с 4-0 в първия сет и не изпусна преднината си до неговия край, давайки само три точки на свой сервис на противника си, акцентира "Тенис кафе".

Втората част бе коренно различна и макар да започна по-спокойно от първата, след 2-1 Пея взе инициативата с три поредни гейма на 0. Втори пробив направи резултата 5-1, преди аржентинецът да спаси брейкбол и да реализира втория си шанс да затвори сета.

В решаващата част първият пробив отново дойде в четвъртия гейм, но негов притежател този път бе Вердаско. Той запази аванса си и си осигури място във втори кръг след нов пробив – 6:2, 1:6, 6:2.

Двубоят между Григор Димитров и Фернандо Вердаско най-вероятно ще се проведе в събота срещу неделя българско време.