BG EN

Текпетей става национал на България

Футбол

Текпетей става национал на България

25799
на 12.04.2025
Текпетей става национал на България
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Ганайският журналист Куаку Аде съобщава, че крилото на Лудогорец Бърнард Текпетей е пред дебют за националния отбор на България. Очаква се той да може да направи това в световните квалификации, които започват през септември, пише "Мач Телеграф".

препоръчано

При спазване на процедурите на ФИФА, Текпетей ще има право да представлява страната ни от 1 август тази година.

На 4 септември националите са домакините на Испания в първата си световна квалификация, а три дни по-късно играят с Грузия. Текпетей се възстанови от тежка контузия, получена в мача с Карабах, и в момента играе за дубъла на "орлите". 

Текпетей може да стане 14-ият натурализиран чужденец за националния отбор като 11 от тях са през този век. С най-много мачове е защитникът Предраг Пажин - 31, а Марселиньо е единственият с повече от един гол - вкарал е два пъти. 

Драголюб Симонович и Тиаго Силва пък имат само по една среща. 

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ВСИЧКАТА МАРА ВТАСАЛА: ППДБ бутат България под чадъра на Макрон - ще ни превърнат ли в площадка за разполагане на ядрени сили? (ВИДЕО) ВСИЧКАТА МАРА ВТАСАЛА: ППДБ бутат България под "чадъра" на Макрон - ще ни превърнат ли в площадка за разполагане на ядрени сили? (ВИДЕО)
ново
Днес: 73
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК