BG EN

Теменужка Петкова посече Радев от Брюксел: България върви уверено към реализация на своя стратегически приоритет - членство в еврозоната от 1 януари 2026 (ВИДЕО)

ГОРЕЩО
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ОБНОВЕНА) САМО В ПИК TV! Бащата на Сияна: Потресен съм, че съдът пусна срещу 5000 лв. убиеца на полицая Георги. Когато караш с 60 км над ограничението, това си е живо убийство (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Недялко Недялков за публичното заличаване на Колтуклиева от ПП: Това е полумъжко деяние, найотициновщина. В момента Сорос изсипва огромни пари у нас, в Сърбия и в Унгария (ВИДЕО) ПИК TV! Адвокат Мария Петрова с остър коментар: Министрите на здравеопазването са все повече сламени човеци (ОБНОВЕНА) ГОРЕЩО В ПИК TV! Психологът д-р Ирена Соколова с експертен анализ - каква е психологията на тълпата и на поколението "Джен Зи": Поколенията са наречени със съответните имена заради родителската безпомощност (ВИДЕО)
Акценти

Теменужка Петкова посече Радев от Брюксел: България върви уверено към реализация на своя стратегически приоритет - членство в еврозоната от 1 януари 2026 (ВИДЕО)

195658
на 13.05.2025
Теменужка Петкова посече Радев от Брюксел: България върви уверено към реализация на своя стратегически приоритет - членство в еврозоната от 1 януари 2026 (ВИДЕО)
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Теменужка Петкова коментира днес конвергентния доклад след искането на Румен Радев за референдум за влизането ни в Еврозоната. 

препоръчано

Министърът на финансите Теменужка Петкова участва в заседанието на Съвета на Европейския съюз по икономически и финансови въпроси (ЕКОФИН) в Брюксел.

България върви уверено към реализация на своя стратегически приоритет - членство в еврозоната от 1 януари 2026 г. въпреки всичко. Това заяви финансовият министър Теменужка Петкова от Брюксел. 

"Въпреки опитите на президента да отклони страната от постигане на нейната стратегическа цел - членство в еврозоната, правителството и аз като финансов министър продължаваме своята активна работа за това България да заеме своето достойно място в еврозоната", посочи тя.

"Както знаете, в рамките на всички ежемесечни регулярни срещи, които провеждаме и на ниво заседание на еврогрупа, и на ниво ЕКОФИН обсъждаме непрекъснато темата, свързана с напредъка на страната ни по отношение подготовката ни за приемане на еврото. Вчера също имах възможност да представя последна информация във връзка с работата, която сме извършили в тази посока през последния месец, както и с последните развития по темата в нашата страна", обясни Петкова. 

"Уведомих европейските институции за това, че членството на България в еврозоната от 1 януари 2026 година остава ключов приоритет за нас. Това е изключително важно, тъй като този акт на практика ще даде възможност България да запази своята икономическа и финансова стабилност в тези изключително турбулентни от геополитическа гледна точка времена. Следващата важна стъпка, която предстои, са докладите конвергентните, които очакваме да излязат в началото на месец юни. Европейските институции потвърдиха своят ангажимент за това, че следваме предварително определения график по отношение на подготовката и съответно разглеждането на конвергентните доклади за България. В заключение можем да кажем, че България върви уверено към реализация на своят стратегически приоритет - членство в еврозоната от 1 януари 2026 г. въпреки всичко", каза още Петкова. 

Появиха се твърдения в понеделник вечерта, че от Брюксел са предупредили Петкова, че ако се стигне до забавяне, може да бъде блокирана процедурата по преминаването ни към еврото. Днес образователният министър Красимир Вълчев ги опроверга като заяви: "Г-жа Теменужка Петкова днес ще го коментира, доколкото аз имам информация това не е вярно, това е дезинформация". 

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ОБНОВЕНА) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 74
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК