BG EN

Тереза Мей може да отложи гласуването на сделката за Брекзит

Европа

Тереза Мей може да отложи гласуването на сделката за Брекзит

8718
на 09.12.2018
Тереза Мей може да отложи гласуването на сделката за Брекзит
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Британският министър-председател Тереза Мей очаква да отложи важното гласуване на сделката й и да отиде в Брюксел следващата седмица за да настоява за по-добри условия от Европейския съюз. Това обяви „Ройтерс”, позовавайки се на The Sunday Times, съобщава „Фокус”.

препоръчано

Цитираните „министри и съветници“ очакват тя да обяви по-късно днес, че отлага гласуването. Очакванията са, че тя ще загуби и министрите се опасяват, че размерите на поражението могат да доведат до падане на правителството.

Следващата седмица Тереза Мей ще отиде в Брюксел да направи последно искане към Европейския съюз да подобри сделката за британското излизане от блока, след предупреждение на министри, че са необходими по-добри условия за да спечели подкрепа от законодателите.

Говорителят на Мей заяви, че гласуването ще бъде следващата седмица въпреки призивите на някои законодатели за отлагане. Но натискът върху премиера се засили, след като консервативният депутат Уил Куинси напусна в знак на несъгласие със сделката.

The Sunday Times съобщава, че някои министри планират втори референдум за членството в ЕС.

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО)
ново
Днес: 97
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК