ГОРЕЩО
Седем задържани при акцията в кметство "Приморски" по случая "Баба Алино"
НОВА ТРАГЕДИЯ! Две деца загинаха при катастрофа на пътя Мездра - Бодунец
ПОСЛЕДНИТЕ ДУМИ на убитата в Угърчин Даниела: Умирам, извикайте линейка
Истината зад отказа на Дара да участва в бляскавия фестивал в Баку
Гълъб Донев за бюджета: Хората да са спокойни, ще се справим с това трудно положение
15 млн. лв. струва новият команден център за въздушното движение
Терминал 2 от утре ще се управлява от кула за 15 млн. лв., проектирана да обслужва софийското летище поне 40 години. Ден преди официалното откриване на новият контролен център беше показан пред публиката. Ръководител полети и още пет диспечери ще дежурят на кулата. Има и допълнителни места за обслужващия персонал на бъдещата нова писта за излитане и кацане. Кулата ще подобри ефективността и ще даде възможност за увеличаване на капацитета на летище "София", каза Ивайло Василев, директор на дирекция " Управление на въздушното движение". Подобряват се и нивата на сигурност.препоръчано


