BG EN

"Тесла" изтегли 2 млн. автомобила в САЩ заради дефект

Америка

"Тесла" изтегли 2 млн. автомобила в САЩ заради дефект

10568
на 13.12.2023
Тесла изтегли 2 млн. автомобила в САЩ заради дефект
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

"Тесла" (Tesla) изтегли повече от 2 млн. автомобила, след като регулаторният орган в САЩ установи, че системата ѝ за подпомагане на водача Autopilot е частично дефектна, предаде BBC.

препоръчано

Това се случва след двугодишно разследване на катастрофите във фирмата, собственост на милиардера Илон Мъск, които са се случили, когато Autopilot е бил използван.

Tesla заяви, че ще издаде софтуерна актуализация, за да отстрани проблема.

Изтеглянето се отнася за почти всяка Tesla, продадена в САЩ от пускането на функцията Autopilot през 2015 г. насам.

Целта на функцията Autopilot е да помага на водачите при управление, ускоряване и спиране, но въпреки името си тя не може да се управлява без участието на потребителя.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО) Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО)
ново
Днес: 78
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК