BG EN

Тирана съди 9-има албанци, вербували бойци за "Ислямска държава"

СВЕТЪТ ДНЕС

Тирана съди 9-има албанци, вербували бойци за "Ислямска държава"

2813
на 17.03.2015
Тирана съди 9-има албанци, вербували бойци за Ислямска държава
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Деветима албанци, след които и двама мюсюлмански проповедници, бяха изправени пред съд в Тирана по обвинение, че са вербували над 70 души, които заминали да се сражават на страната на "Ислямска държава" в Сирия, съобщава агенция МИА.

препоръчано

Обвинените бяха задържани преди една година по подозрение в организиране на терористична дейност. Ако бъдат признати за виновни, могат да получат присъда до 10 години затвор. Според обвинението, заподозрените проповядвали джихад и вербували мюсюлмани за бойци в редовете на "Ислямска държава". Те водели противозаконната си дейност в две джамии извън ислямската верска общност в Албания.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 16
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК