Босът на "Левски" не бил доносник в ДС, а наборен войник във ВКР
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
„И аз бях незаконно подслушван“, каза собственикът на „Левски“ Тодор Батков в предаването „Дикoff” по Нова тв. Адвокатът установил това през 2009 г. Подслушването било във връзка с делото „Чорни – Дерипаска“. Батков бил записан дори като пребивавал във Виена. Той лично се сдобил със запис от свой разговор там. Тодор Батков обаче обясни, че съвестта му е чиста и не се притеснявал от това, че го слушат.
Адвокатът каза, че не е вярно, че „Левски“ има нов собственик, както обяви наскоро Гриша Ганчев. "От 2004 г. няма промяна в собствеността – аз притежавам 90% от акциите", обясни шефът на синия клуб. Батков бил ядосан на Гриша Ганчев и дори възнамерявал да вади компромати срещу него, но се отказал, понеже Ганчев бил сред десетината луди глави, които издържали българския футбол и не трябвало да се плюят помежду си.
340 000 лв. е фонд „Работна заплата“ в „Левски“ на месец само за спортно-техническата част от отбора. "Не знам обаче защо нещата не вървят", каза Батков.
Той се оправда, че никога не е бил доносник за ДС, а просто навремето е бил зачислен като наборен войник в поделение на ВКР.


