BG EN

Токът от днес поевтинава, с колко - не е ясно

ТОП НОВИНАТА

Токът от днес поевтинава, с колко - не е ясно

2027
на 01.03.2013
Токът от днес поевтинава, с колко - не е ясно
"Не е възможно одържавяване на ЕРП-та. Решението с тях е да има по-голям контрол", заяви преди минути в сутрешния блок на Би Ти Ви министърът на енергетиката в оставка Делян Добрев. В ДКЕВР можело да има 50% гражданска квота и това се обсъждало. От днес токът ще поевтинее. С какъв процент обаче министърът не можа да се ангажира, защото е необходимо решение на регулатора. Това решение обаче щяло да бъде взето тези дни. "Няма търговец, който да се ангажира да доставя ток до домовете. Защото консумацията е много малка и затова и печалбата не е голяма. В Германия има такива търговци. Но там има "умни" електромери. Няма нужда от хора, които да обикалят домовете и да засичат електромерите", поясни Добрев. Според него, НЕК можела да регистрира дъщерно дружество, което да отчита консумацията.
препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Шок в редиците на БСП - депутатите на партията увъртат за смяната на Драгомир Стойнев. А Киселова... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Шок в редиците на БСП - депутатите на партията увъртат за смяната на Драгомир Стойнев. А Киселова... (ВИДЕО)
ново
Днес: 123
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК