BG EN

Тома Биков: Съмняваме се в машините за гласуване

Час Пик ГЛАВНА

Тома Биков: Съмняваме се в машините за гласуване

42359
на 15.10.2022
Тома Биков: Съмняваме се в машините за гласуване
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Трябва да се направи промяна на Изборния кодекс, за да се дадат гаранции на хората за гласуването с машините. Това каза Тома Биков от ГЕРБ пред Нова тв по повод твърденията на лидера на партията Бойко Борисов, че машините са 100 процента пипани.

препоръчано

Експертите контролират процеса, но се появяват бъгове. Ние нямаме гаранции, че кодът е направен коректно. Съмняваме се, както и цяла Европа и сме в правото си. Няма как партиите да имат контрол върху процеса. Затова броенето на разписките трябва да става от други хора и в друга среда, а не от членовете на СИК.

Ние не казваме, че изборите са фалшифицирани. Министърът на електронното управление Божидар Божанов не направи много. Да, той ни показва кода, но ние не искаме да го гледаме, а да го анализираме, защото там, където ГЕРБ има най-високи резултати например има и най-голям брой гласувания с "не подкрепям никого".

Затова трябва да има допълнителен контрол през ЦИК, Министерството на електронното управление и партиите, смята Тома Биков.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 15
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК