Томас Туре герой за Бордо на "Луи II"

8044
на 02.04.2016
Томас Туре герой за Бордо на Луи II

Нападателят на Бордо Томас Туре се превърна в герой за своя тим при гостуването на Монако на "Луи II" в първия мач от 32-ия кръг на Лига 1. "Жирондинците" изтръгнаха победата с 2:1, като Туре вкара първия гол в края на първата част, а в 56-ата минута асистира за второто попадение, дело на Адам Унас.

Опитите на домакините да обърнат развоя на срещата не успяха. Връх на безсилието им бе пропуснатата от Вагнер Лав дузпа в добавеното време. Все пак Монако стигна до почетен гол в 4-ата минута на продължението, когато защитникът на гостите Фредерик Гилберт си отбеляза автогол. Така Бордо се изкачи на 11-о място с 42 точки, докато Монако върви втори с 55.

Загубата на "монегаските" може да им струва скъпо, тъй като дава възможност на Ница и Лион да ги доближат съответно на 2 и 3 точки при условие, спечелят мачовете си.