Томова спря на крачка от основната схема в Мелбърн

4390
на 14.01.2017

Виктория Томова не успя да направи последната крачка към основната схема на Australian Open 2017 и след две чисти победи в квалификациите, загуби с 5-7 2-6 от японката Ери Хозуми (№217 в света).

Мачът не започна добре за българката, която допусна пробив още в първия гейм, но пък не позволи по-сериозен спад в представянето си и изравни резултата за 3-3. Последваха силни минути за сервиращите, докато при 5-5 Хозуми отново се добра до брейкбол. Томова го отрази, но японката си осигури и втори шанс и този път проби. Българката не спря да се бори за сета и спаси два сетбола при 5-6, само че не съумя да се справи на корта при третия.

Томова потегли добре във втората част, само че Хозуми наниза пет поредни гейма от 1-2 до 6-2 и подсигури мястото си в основната схема в Мелбърн. Най-ключовият гейм от тази поредица сякаш бе първият пробив при 2-2, който се случи след цели 16 разиграни точки. Нататък японката сервираше стабилно и добави втори брейк за 5-2, пише "Тенис кафе". По този начин и петте български тенисистки в квалификациите не успяха да се класират за основната схема, където Цветана Пиронкова потегля срещу Агнешка Радванска.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за съботния ден: Успехът е с Овните, добри приходи за Козирозите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за съботния ден: Успехът е с Овните, добри приходи за Козирозите