BG EN

Тони Блеър става шеф на Евросъвета по толерантност

ЕС

Тони Блеър става шеф на Евросъвета по толерантност

4556
на 04.06.2015
Тони Блеър става шеф на Евросъвета по толерантност
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Бившият британски премиер Тони Блеър ще оглави Европейския съвет по толерантност и помирение, съобщи самият политик в своя статия за "Таймс". Блеър е написал статията в съавторство с Моше Кантор, президент на Европейския еврейски конгрес, пише БГНЕС.

препоръчано

"Ще агитирам хората против злоупотреба с религията, която често се превръща в маска, под чието прикритие някои сеят смърт и разрушение", пише бившият британски премиер. "Ще инициирам законодателни инициативи, даващи повече власт на правосъдието в преследването на автори на агресивни изказвания, както и на такива, отричащи Холокоста. Европа навлиза в опасна епоха на фона на най-забавения си икономически ръст след Първата и Втората световни войни".

В края на май стана известно, че Блеър ще напусне поста си на специален представител на квартета (САЩ, Русия, ЕС, ООН) по урегулиране на Близкоизточния конфликт. Според някои източници Блеър е бил притиснат да се оттегли, понеже "отделял повече внимание на своите бизнес-интереси, отколкото на политическите си ангажименти".

По информация на в. "Индипендънт" бившият британски премиер поискал 450 000 евро за 20-минутна реч на световен форум в Стокхолм - при това, форум, посветен на глада. Организаторите обаче отрязали Блеър, завявайки му, че "неговата звезда угасва". 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Евродепутатът Емил Радев: Делото на Андрей Гюров нанася репутационни щети на България (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Евродепутатът Емил Радев: Делото на Андрей Гюров нанася репутационни щети на България (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК