Топ 5 на най-продаваните книги на издателство „Милениум” за 18 - 24 януари 2016
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
През живота си многократно повтаряме фрази, които са променяли живота ни, успокоявали са ни или са били довод в спор с някого. Обикновено не сме наясно, че тези важни изречения са част от реч на велик човек, произнесена в ключов исторически момент. Че тези наши любими сентенции са променяли съдбите на цели нации. В книгата „Речите, които промениха света” са събрани мъдрите или надъхани словесни излияния на някои от най-прочутите оратори в човешката история - от Демостен и Цицерон до Маргарет Тачър и Ангела Меркел. През последната седмица книгата отново е начело на класацията на издателство „Милениум“ за най-продавани книги. Следва я „Елегия за Дейвид Боуи“. На трето място е „Пабло Ескобар - тайните на наркобарон № 1“. „Любен Гоцев – Човекът в сянка“ е на четвърто място, а след това идва „Прераждането - живот след смъртта“.
1. „Речите, които промениха света” – Думите вдъхновяват. Често отделни хора, а понякога въздействат и върху цели нации. Случва се реч на държавник да повлияе и на целия свят. Дори да доведе до война. Така е със словата на Хитлер, но му противодействат тези на Чърчил, Рузвелт и др.
2. „Елегия за Дейвид Боуи“, Евгений Дайнов - Това е музикална книга, но тя не се различава съществено от другите политически книги на Дайнов. Разказва за революционния печат, който Боуи остави в музиката и попкултурата. Но описва и социалното въздействие на албумите му, философските течения, които задава.
3. „Пабло Ескобар - тайните на наркобарон № 1“, Роберто Ескобар, Дейвид Фишър - Пабло Ескобар, хлапакът от улицата, успява да се издигне и стане най-могъщият човек в Колумбия - еднакво обичан и ненавиждан от народа и от управляващите. За него се носят легенди и брат му решава да разкаже истината.
4. „Любен Гоцев – Човекът в сянка”, Зоя Димитрова – Политиците, които всеки ден са в медиите, повтарят едни и същи думи като мантри. Това навява мисълта, че зад тях стои някой друг, който им диктува какво да говорят и правят. Според авторката на тази книга Любен Гоцев е един от хората в сянка.
5. „Доналд Тръмп: Искам всичко“, Майкъл Д’Антонио - известният американски журналист и сценарист Майкъл Д’Антонио се рови в най-тайните кътчета от миналото на кандидата за президент. Говори с членовете на семейството на Тръмп, с техни съюзници и противници, както и със самия милиардер.


