Топсделка в Гърменско село! Един от 100-те най-богати българи брои 43 040 лв. без ДДС за 3 дка пясък в Лещен

Региони

Топсделка в Гърменско село! Един от 100-те най-богати българи брои 43 040 лв. без ДДС за 3 дка пясък в Лещен

76036
на 19.08.2015
Топсделка в Гърменско село! Един от 100-те най-богати българи брои 43 040 лв. без ДДС за 3 дка пясък в Лещен

Последвайте ни в Google News Showcase

Фигуриращият в класациите от последните десетина години на 100-те най-богати българи - Росен Чаталбашев, стъпи решително в гърменското с. Лещен.

препоръчано

Вчера стана ясно, че фирмата му, която е със седалище в Асеновград, е спечелила публичен търг за 3310 кв. м земя в колоритното гърменско село на цена от 43 040 лв. без ДДС. Сумата е голяма, понеже земя от същата категория в съседното с. Ковачевица кметицата на Гърмен Минка Капитанова се опита миналия месец да продаде по 80 ст. за кв. м, а и теренът в Лещен като начин на трайно ползване в обявата на община Гърмен е посочен „пясъци“. Това предаде struma.bg.

Чаталбашев обаче едва ли ще си прави там плаж, а най-вероятно веднага ще задейства процедура за смяна на предназначението на терена, която е легализираният начин за купуване на евтина земеделска земя, и ще си построи върху терена втори туристически комплекс във възрожденски стил като първия - с 3 къщи, сграда за релакс със СПА център, парна баня, механа, конферентна зала, лоби бар и самостоятелен паркинг, който откри през декември 2013 г.

Колкото и скъпо да е платил пясъците в китното селце, Чаталбашев във всички случаи е направил отлична сделка, защото в момента 1 дка земя в селото струва 20 000-22 000 евро.

Чаталбашев е от Гоце Делчев, основният му бизнес е в Асеновград, където има винзавод, но в общественото полезрение той влезе именно чрез комплекса си в Лещен, след като се оказа, че същият е реализиран по Програма за развитие на селските райони. Тогава в делата му се разрови бившият депутат Яне Янев и обяви, че това не е първото усвояване на евросубсидии от бизнесмена, а за 2-3 г. били няколко.

Оказа се, че по проект на САПАРД Чаталбашев е построил хотел в близост до прочутите Огняновски минерални извори. В брошури инвестицията се рекламира като комплекс от няколко хотела, а зад нея стоят неговата фирма "Сигма Холидейс" и "Делта Бисер" на бизнесмена и негов съдружник Бисер Узунов. Всяка от двете фирми успява за няколко месеца да защити проект за отделен хотел и да получи за него евросубсидия от по близо 500 000 лв., откри Янев.
Същите двама бизнесмени - Чаталбашев и Узунов, бяха уличени в тесни връзки с ДПС от бившия кмет на Гърмен Ахмед Башев, който на местните избори през 2007 г. обяви двамата заедно с Верхат Топчиев и Исмаил Моллов за автори на тотален психотормоз над населението, което притискали да гласува за ДПС.

Допирните точки на Росен Чаталбашев с властта не спират дотук. Негова подчинена е съпругата на ексдепутата от НДСВ, уволнения преди 3 месеца изпълнителен директор на Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) Пламен Моллов. В дружеството на Чаталбашев Петя Моллова отговаря за връзките с инвеститори.
Самият винзавод в Асеновград също е модернизиран с два проекта по САПАРД за 2 852 214.59 лв.

Миналата година „Винзавод“ АД - Асеновград, в чийто борд на директорите са Чаталбашев, Петя Моллова и фирма „Александров и сие“ на бившия финансов министър Стоян Александров, изненадващо обяви, че смята да изгражда в Асеновград хипермаркет за промишлени, хранителни и нехранителни стоки с паркинг и трафопост. Инвестиционното намерение вече е регистрирано в Министерството на околната среда и водите, а бе неочаквано на фона на основната дейност на публичната компания и непрекъснато спадащите през последните 5 г. продажби на вино и спиртни напитки, които са отразени и в публичните отчети на дружеството.

Тази година пък стана ясно, че Чаталбашев ще открива мина за волфрам до Велинград чрез фирма „Ресурс - 1". Във фирмата той е акционер с 40% от дяловете. Идеята изправи на нокти велинградчани, притеснени, че добивът на волфрамовите залежи в местността Грънчарица ще съсипе балнеотуризма в района, който всъщност е и единствен и дава хляб на 3500 семейства.

По настоящия план, в течение на 30 години всеки работен ден по над 1000 тона руда ще се извозват от Родопите до Средна гора със самосвали, а с обратните курсове това прави девет големи камиона на час. Освен това мнозина във Велинград се опасяват, че във волфрамовото находище се съдържат и „уранови ядра” и други опасни разсейки като кадмий и арсен. Хората се страхуват не просто за своя бизнес, а за живота и здравето си.

Следвайте ПИК в Телеграм и Туитър

Сподели:
Бомба x
Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете
ПИК TV x
Проф. Антоанета Христова с ЕКШЪН ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Служебното правителство ще управлява дълго! ГЕРБ налага цензура на алтернативите на сглобката в трите основни телевизии (ВИДЕО) Проф. Антоанета Христова с ЕКШЪН ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Служебното правителство ще управлява дълго! ГЕРБ налага цензура на алтернативите на сглобката в трите основни телевизии (ВИДЕО)
ново
Днес: 32
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК