Торино прекъсна рекордната серия на Рома в Серия А

3294
на 04.11.2013

Рекордната серия на Рома в Серия А бе прекъсната в Торино. Двата отбора завършиха 1:1 в късния италиански мач от вчерашния ден.

След десет поредни победи в първите десет кръга на калчото, нещо  което не бе правил никой досега в Италия, тима на Руди Гарсия пропусна да запише 11-и последователен успех и да влезе в историята на Стария континент изравнявайки рекорда на Тотнъм от 1960/61 година.

Кевин Строотман даде преднина на римляните в 28-ата минута, но приказката на Даниеле Де Роси и компания бе прекъсната от юношата на тима Алесио Черчи в 63-ата минута. 26-годишният национал на Италия отбеляза едва втория гол във вратата на пазилия и днес много добре Морган де Санткис, който допусна попадение след 742 минути суша в първенството. Голът се оказа достатъчен на Торо да спре серията на "вълците", като в същия момент и край на негативната серия от пет поредни загуби на тима срещу Рома.

Римляните отново бяха без Франческо Тоти и Жервиньо. Техните места заеха Марко Бориело и Майкъл Брадли, като първия разочарова след гола си срещу Киево в миналия кръг. В защита Николас Бурдисо заместваше наказания Леандро Кастан.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците
САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО)