BG EN

Тотален срив на ”Тъмната мрежа”

Технологии

Тотален срив на ”Тъмната мрежа”

22973
на 12.03.2017
Тотален срив на ”Тъмната мрежа”
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Броят на сайтовете в "тъмната мрежа" е намалял с 85% за една година. Това разкрива анализа на изследователския проект OnionScan, огласен тази седмица.  Проучването обхваща сайтове, извлечени от базите данни на свободен хостинг, както и от собствен списък на OnionScan.

препоръчано

Сканираното е извършено в продължение на няколко дни, за да обхване колкото се може повече ресурси.  От април 2016 г. броят на ресурсите в анонимната мрежа Tor е намалял от 30 хиляди до 4,4 хиляди. Рязкото снижение в броя на тези сайтове се обяснява с кибератаките срещу хостинг доставчика Freedom Hosting II от страна на групата Anonymous, заради публикуване на съдържание с детска порнография.  След атаките от Tor изчезнали хиляди активни сайтове. По-рано пък се появиха информации, че в резултат на хакерски атаки в свободен достъп са попаднали персонални данни за 381 хиляди потребители. 

Проектът OnionScan се занимава със събиране и анализ на информация за това как се използват анонимните мрежи. Експертите предполагат също, че драстичното намаляване на сенчестите уеб ресурси се дължи на прекратяване на работата на пощенската услуга Sigaint.  Поместването на сайт в сенчестия интернет е извън техническите възможности на повечето хора, коментира Gizmodo, цитирано от technews.bg.  Мрежата Tor опростява тази задача, но създава допълнителни заплахи за сигурността, в резултат на което анонимността и конфиденциалността на потребителите могат да бъдат компрометирани.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО) Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО)
ново
Днес: 8
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК