Тотнъм обърна Саутхемптън, Адебайор с фантастичен мач

2608
на 22.12.2013

Реабилитираният от заместника на Андре Вилаш-Боаш Тим Шерууд нападател на Тотнъм Емануел Адебайор изнесе фантастичен мач за "шпорите" при гостуването им на Саутхемптън, като отбеляза два от трите гола за лондончани при успеха с 3:2 на "Сейнт Мерис".

Временният мениджър на Тотнъм във втори пореден мач гласува доверие на тогоанския нападател, който бе в открит конфликт с Вилаш-Боаш и той му се отблагодари по най-добрия възможен начин, за да донесе на тима му първа победа при дебюта на Шерууд във Висшата лига.

Победата доближи лондончани на три точки от четвъртото място. Саутхемптън пък регистрира пети пореден мач без победа в шампионата, като поражението бе трето за "светците" в рамките на тези пет срещи.

Адам Лалана откри резултата в полза на домакините след само 13 минути игра. Десетина минути по-късно обаче Емануел Адебайор върна отбора на гостите в мача с фантастично попадение. Роберто Солдадо центрира отлично в наказателното поле и тогоанският стрелец с акробатично изпълнение засече топката в мрежата на Пабло Казанига за 1:1.

След почивката Йос Хойвелд си заби нелеп автогол след остро центриране пред своя вратар, което той се опита да избие.  Авансът на гостите обаче се задържа само пет минути, след като Рики Ламбърт възстанови равенството на празна врата, изведен отлично с пета от Адам Лалана. В 64-ата минута обаче Адебайор отново избухна и изведе гостите напред. Той получи топката в наказателното поле на домакините от Насер Шадли, завъртя се и с отличен плътен удар матира Казанига за 2:3

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 май - Близнаците да си наложат спокойствие, Козирозите да се пазят от скандал с брачната половинка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 май - Близнаците да си наложат спокойствие, Козирозите да се пазят от скандал с брачната половинка
Проф. Антоанета Христова с ЕКСПЕРТЕН АНАЛИЗ пред ПИК TV: ГЕРБ, ДПС и ППДБ потискат кампанията, защото разчитат на твърдите си ядра! Нови компромати - в седмицата преди вота (ВИДЕО) Проф. Антоанета Христова с ЕКСПЕРТЕН АНАЛИЗ пред ПИК TV: ГЕРБ, ДПС и ППДБ потискат кампанията, защото разчитат на твърдите си ядра! Нови компромати - в седмицата преди вота (ВИДЕО)