ТРЕСКА В РАЗГРАД! Шушанки или "орли"?! Лудогорец излиза за важна битка в Лига Европа

17113
на 09.08.2018
ТРЕСКА В РАЗГРАД! Шушанки или орли?! Лудогорец излиза за важна битка в Лига Европа

Лудогорец продължава участието си в Лига Европа след резила срещу унгарския МОЛ Види в квалификациите за Шампионската лига. От големите пари в най-престижния турнир шампионите отидаха в група "Б".

"Орлите" на Кирил Домусчиев излязоха срещу босненския Жрински Мостар в първи мач от третия квалификационен кръг. Дилемата е не само пред отбора, но и пред бразилския треньор Аутори. Вече има слухове, че той може да си тръгне скоропостижно, ако Лудогорец на влезе в групите на Лига Европа.

Пред около 3500 зрители домакините започнаха много по-добре мача. Първата възможност за гол дойде в 8-ата минута, но Клаудиу Кешерю стреля над гредата, след като получи подаване от Джоди Лукоки. В 10-ата минута Вандерсон стреля, но вратарят на гостите Солди спаси. Румънският голмайстор пропусна още една отлична възможност в 12-ата минута, когато отново стреля над греда от десетина метра.
Козмин Моци вкара за 1:0 в 16-ата минута, възползвайки се от сериозна грешка на вратаря Солдо. Стражът тръгна да излиза при центриране от корнер, но остана под топката, оставяйки вратата си празна, така румънският бранител беше точен с глава.

На "Лудогорец Арена" Пауло Аутуори е направил три промени от загубата с Локомотив (Пловдив) с 0:1 в Разград. Натанел, Лукоки и Марселиньо играят вместо Антон Недялков, Вържил Мисиджан, който е наказан, както и Густаво Кампаняро.

“Орлите” отпаднаха от битката за групите в Шампионската лига и сега ще търсят поне участие в груповата фаза на Лига Европа, като за целта трябва да отстранят първо Зрински, а след това да се справят с победителя от двойката Торпедо Кутаиси - Кукеси.

Седемкратният първенец на България първо отстрани северноирландския Крусейдърс в Шампионската лига, след като отнесе противника си с общ резултат 9:0, но след това отпадна от унгарския шампион Мол Види. Първият мач завърши 0:0 в Разград, а на "Панчо Арена" българите отстъпиха с 0:1.

Шампионът на Босна и Херцеговина също започна участието си в Европа от Шампионската лига, но отпадна още в първия предварителен кръг от Спартак (Търнава). Слет това тимът на Анте Мише успя да прескочи малтийския Валета след общ резултат 3:2.

Първият двубой между Зрински и Валета бе завършил при резултат 1:1 в Босна, но на реванша победи с 2:1.

ЛУДОГОРЕЦ - ЗРИНСКИ (МОСТАР) 1:0
1:0 Моци (16)

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 4. Сисиньо, 30. Моци, 92. Форстър, 6. Натанаел Пимиента, 8. Лукас Саша, 18. Светослав Дяков, 92. Джоди Лукоки, 84. Марселиньо, 88.Вандерсон, 28.Клаудиу Кешерю

ЗРИНСКИ (МОСТАР): 12. Солдо, 3.Върличак, 27. Яковлевич, 97. Кадушич, 7. Чиряк, 15. Лащро, 11.Йович, 13. Пезер, 17.Тодорович, 55. Филипович, 10.Бекрич