Общо три телевизии ще излъчват мачове от “А” група през пролетния дял от шампионата. Това стана ясно след сключен договор между фирмата “Футбол Про Медиа” и електронните медии.
Освен БНТ ТВ7 и Би Би Ти също ще предават двубои от родното първенство. Двете телевизии заедно с БНТ ще излъчват общо четири мача на кръг. Първи, трети и четвърти избор ще имат ТВ7 и Би Би Ти, а БНТ остава с втори избор, както беше досега.
Ето и официалното становище на „Футбол Про Медиа“ ООД, изпратено до медиите:
„Футбол Про Медиа“ ООД сключи договор за отстъпване на телевизионни и други права с „ТВ СЕДЕМ“ ЕАД, който ще бъде валиден за футболните срещи от ХVІ до ХХХ кръг на „А“ ФГ на България, сезон 2012/2013 година.
Телевизиите ТВ7 и Би Би Ти получиха изключителните права за директно излъчване на три срещи от всеки кръг на шампионата, както и правото на „първи, трети и четвърти избор“ на мачове от програмата при запазен „втори избор“ на Българската национална телевизия.
Любителите на най-популярния спорт в България ще имат удоволствието да проследят на живо по телевизиите по четири срещи от всеки кръг, което не се е случвало от година и половина. Амбициите и идеите на „Футбол Про Медиа“ за широко отразяване на българския футбол, съчетани с традициите и опита на ТВ7 и БНТ, ще повишат интереса към родните отбори и ще донесат на зрителите неповторими емоции пред малкия екран.
Още с учредяването си „Футбол Про Медиа“ обеща на професионалните клубове няколко важни неща и стъпка по стъпка ги изпълнява. Компанията осигурява договорените с БФС и ръководствата на отборите от „А“ група финансови средства, сложи край на „затъмнението“ на мачовете от първите десет есенни кръга и търси начини все повече срещи от шампионата да се излъчват на живо. Убедени сме, че медийните ни партньори от „ТВ СЕДЕМ“, БНТ и Дарик радио ще допринесат значително за реализацията на още едно амбициозно наше обещание – да повишим качеството на продукта „българско футболно първенство“, който има уникален потенциал за развитие заради своята безспорна популярност и водещо място в спортния живот у нас.