ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Трима души загинаха при стрелбата, открита в едно от кината в американския град Лафайет, щата Луизиана, съобщи щатската полиция. Една от жертвите е самият нападател, който се е самоубил.
Представители на медицинските служби на града заявиха, че още седем души са били ранени. Трима от тях са в тежко състояние. Всички са в болница. Както съобщиха местните медии, по време на прожекцията един от посетителите открил огън по зрителите в салона, а след това се застрелял. Както съобщи местният вестник Daily Advertiser, стрелбата започнала 20 минути след началото на прожекцията на филма Trainwreck. "Той просто стана и откри огън, без да каже нито дума", казва една от свидетелките. Според нея са произведени около шест изстрела.
Полицейски представител потвърди пред CNN, че нападателят е действал сам, че е бял мъж на възраст 55-60 години, самоличността му още не е установена. Според полицията, няма опасност за сигурността на местните жители. На мястото на трагедията е и губернаторът на Луизиана Боби Джиндал. /АФП


